Kedy by bolo podľa Vás vhodné urobiť IUI v mojom prípade?

Zodpovedané
30. sep 2020

Dobrý deň,

s priateľom by sme chceli v októbri podstúpiť IUI v centre. 29.9.2020 som dostala MS a bude mi trvať nejakých 5 dní. Teda maximálne do 4.10.2020.

Doktorka mi predpísala na stimuláciu Clostilbegyt 1 tabl. denne. Ovuláciu mávam tak na 13. - 14. deň. Mám však problém s termínmi. 11. deň, vychádza na piatok 9.10.2020 a 14. deň na pondelok 12.10.2020.

Kedy by bolo vhodné urobiť IUI podľa Vás?

Bojím sa toho, že termín ovulácie nestihnem a bude zmarené IUI.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v cykle, v ktorom užívate Clostilbegyt sa môže ovulácia posunúť, preto by som odporučila ultrazvukovú kontrolu na 9. -11. deň vášho menštruačného cyklu (čiže streda až piatok budúci týždeň).

A následne by sa podľa veľkosti naplánovala inseminácia alebo pohlavný styk pravdepodobne na sobotu - pondelok.

Držím palce!
Dr. Rybanská