Prve IUI - je nejaké obmedzenie v sexe pred IUI?

nina004
2. dec 2019

Ahojte, chcem sa spytat tych z vas, ktory to uz postupili aky je dalsi postup? Dobrala som Clostilbegyt a v stredu rano som objednana na ultrazvuk,kde by mi mali povedat, kedy bude ovu a kedy mam prist na iui. V ten den ako mam iui ma manzel prist o dve hodky skor a doniest vzorku, z ktorej sa urobi spermiogram a zaroven sa pripravia spermie. Ale chcela by som sa spytat ci je nejake obmedzenie v sexe pred iui alebo pred ultrazvukom (neviem ako dlho po nom bude iui). Zabudli sme sa spytat doktorky.

giuli
2. dec 2019

Dva dni pred IUI by mal manzel sex .abstinovat,potom sa uz medze nekladu...moze sa prirodzene poistit

katkaba1
2. dec 2019

@nina004 Ahoj, nám odporúčili 3-5 dní abstinencie pred IUI. Držím palce ❣

butterfly333
2. dec 2019

Mala by byť aspoň 4dni absencia tak nám bolo pred iui v centre povedané 2 je malo.

nina004
autor
2. dec 2019

Dakujem dievcata. Nas to prave napadlo az doma. A ako dlho po utz sa robi IUI? Alebo to je individualne?

butterfly333
2. dec 2019

@nina004 ja napríklad som bola minulý týždeň v pondelok na utz v stredu som si pichla ovitrelle a v piatok 29.11 ráno o 8h mi robili IUI a teraz už len čakám.

nina004
autor
2. dec 2019

@butterfly333 Dakujem, ja prave vobec neviem, co mam cakat. Nedostali sme k tomu blizsie info a zabudli sme sa spytat.
Drzim prsty, aby to dobre dopadlo 🍀🍀🍀

butterfly333
2. dec 2019

@nina004 veď keď potrebuješ niečo tak sa spýtaj.Toto je naše druhé IUI. Aj máš stimulku?

nina004
autor
2. dec 2019

@butterfly333 dostala som Clostilbegyt od 5DC na 5 dni,jedna tabletka denne. Vysledky z hormon.profilu by mali byt teraz v stredu a manzelovy este len budu robit spermiogram. Boli sme tam minuly tyzden prvykrat a vsetko to ide nejako rychlo 🙂

butterfly333
2. dec 2019

@nina004 tak vás IUI ešte len čaká držím palce ja som brala letrozol 2x1

nina004
autor
2. dec 2019

@butterfly333 idem prave teraz v stredu na ultrazvuk a povedia mi kedy to bude. Vajicka by mali byt tym Clostilbegytom nastimulovane. Prave neviem, co mam cakat po tom utz. Ci mi este daju nejake lieky a potom iui alebo na dalsi den alebo ako. To nam nik nepovedal. Len vravela dr, ze manzel pride o dve hodky skor ako ja a necha im tam vzorku 🙂 Som na to strasne zvedava. Kiezby to vyslo. Ja sa na to normalne tesim a modlim sa, aby sa to podarilo 🙂

butterfly333
2. dec 2019

@nina004 no po IUI zvyknú dávať progesteron alebo utrogestan. Moj išiel ráno somnou odovzdal spermie a za hodinu mi robili zákrok nemusel ísť skor

nina004
autor
2. dec 2019

@butterfly333 Nam to nacasovali, aby som nemusela brat tolko volna v praci. Po IUI si sla normalne do prace? A ked sa mozem opytat to sa snazite o prve babatko?

butterfly333
2. dec 2019

@nina004 po iui som bola v ten deň doma na druhy den som išla do práce. No ja mám dve deti z prvého manželstva no s terajším sa nedarí dva roky takze spoločné nemáme.

nina004
autor
2. dec 2019

@butterfly333 My sa snazime o prve vyse roka a pol a tiez sa nedari, tak snad nam aj vam cim skor zadari 🙂

meissa
2. dec 2019

@nina004 3-5 dni abstinovat. Ja som tiez v ten den ostala doma a relaxovala. Vecer kazali poistit 🙂 Na ultrazvuku uvidia ake velke mas folikuly a podla toho bude zakrok. My sme prisli na ultrazvuk a hned v ten den mi pichli pregnyl a aj iui spravili. A teraz mi v bruchu kopka male dievcatko 🥰 Drzim prsty 🙂

nina004
autor
3. dec 2019

@meissa Tak to aby sme tu abstinenciu uz zahajili. 🙂 Som zvedava, co zajtra na ultrazvuku uvidia a ako to dopadne 🙂 U vas to vyslo na prvykrat?

meissa
3. dec 2019

@nina004 Vyšlo to aj na prvý krát, ale mimi sa neudržalo. Toto tehotenstvo momentálne je z druhého IUI.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre