Má význam IUI pri snahe o druhé tehotenstvo po 40tke?

Zodpovedané
23. mar 2021

Dobrý deň,

mám 40 rokov, v lete 41 a chceli by sme pre synčeka súrodenca. Synček sa narodil po dvoch MA a s pomocou IVF.

Do IVF už žiaľ nemôžeme.

Má význam napr. IUI?

Manželov aktuálny spermiogram nevieme, ale vždy vychádzal celkom dobre aj teraz pri poslednom IVF pred pol rokomTehotná som bola aj . prirodzene, žiaľ nie s dobrým koncom - prvý MA. Druhy MA bol pri IVF.

Už nejaký čas sa snažíme prirodzene, len vek nás trošku naháňa. Len na prvého drobca sme čakali 4 roky, tak sa neviem rozhodnúť, čo trošku nezvýšiť šancu cez IUI.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri pravidelnom menštruačnom cykle, keď viete približne v akom čase máte ovulácie a darí sa mať v tom čase aj pohlavný styk, myslím si, že v takom prípade rozdiel medzi IUI a stykom doma nie je veľký a osobne v tom veľký zmysel nevidím.

Rozhodujúcu úlohu hrá kvalita vajíčok. Výhodou IVF je že počas cyklu získame viac oocytov čo nám "nakumuluje" akoby niekoľkomesačnú ovuláciu (čím viac vajíčok tým väčšia šanca na získanie to kvalitného).

Držím palce.

Dr. Rybánska