Podarilo sa niekomu IUI aj so zlým spermiogramom ?

tamara456
29. jan 2020

Ahojte, chcela by som sa spýtať či tu je niekto komu sa podarilo IUI aj ked mal partner horší spermiogram, respektíve či neviete aký musí mať muž spermiogram aby bol vhodný na IUI, My sa s mužom snažíme už vyše roka nedarí sa, ja som v poriadku len on mal zlé výsledky tak teraz užíva všetko možné aby sa mu to zlepšilo, Bavili sme sa aj o IVF. ktoré asi budeme aj tak musieť podstúpiť ale predsa len by som najskôr chcela vyskúšať to IUI ak by sa dalo.

martinals
29. jan 2020

Manžel mal tiež zlý spermiogram,veľmi hraničné hodnoty.IUI vyšlo na 4 krát.

tamara456
autor
29. jan 2020

@martinals a aké mal hodnoty? lebo môj mal celkový počet len 12 mil a pohyblivosť uplne mizerná len 5% ....dosť sa bojím že to nebude asi ani na IVF a budeme musieť premýšlať nad inými možnosťami

martinals
29. jan 2020

Manžel mal 10mil a pohyblivosť tiež 5%.U nás bol problém aj vo mne. Nebudem klamať nebola to jednoduchá cesta, bolo to náročné hlavne na psychiku ale podarilo sa, aj keď až na 4x.Neboj podarí sa aj vám,držím palce 🙂

balalea
30. jan 2020

@tamara456 môj MM 95mil, pohyblivosť Ackova 30%, celková 48%,morfo2-3% a 2xiui neúspešne

tamara456
autor
30. jan 2020

@martinals ja som zatial bola len na folikulometrii a u mňa by malo byť v poriadku všetko...to verím ja už teraz som dosť psychicky vyčerpaná a to len z toho snaženia a sklamania a to sme ešte nezačali riešiť iui.....a kde sa vám to podarilo? 🙂 ...dakujeme 🙂

martinals
30. jan 2020

U mňa bol problém policys.vajecniky,viac menej bez ovulácie.Robili mi aj vyšetrenie na prech.vajcovodou,lebo sa im niečo nezdalo.Boli sme v Martine Iscare.

martinals
30. jan 2020

Pre mňa bolo najhoršie čakanie po iui.

lilsuri
19. feb 2020

@tamara456 urcite vyskusaj IUI, ved je to aj podmienka aspon 2x skusit pred IVF kvoli poistovni. Nam to vyslo na druhykrat napriek tomu, ze muz mal slaby spermiogram a ja mam len jeden vajcovod. Muz bral 2 mesiace Folandrol a zacal sa viac hybat, co pomohlo.

tamara456
autor
28. feb 2020

@lilsuri my sme najskôr len skúšali a myslela som že dôvod bude vo mne tak som začala brať inofolic a len tak preventívne som mužovi kupovala folandrol a až po roku ked sa nedarilo a začali sme riešiť tak sme zistili že má zlý spermiogram a to vlastne už rok bral folandrol....

aviska
9. mar 2020

ja ti odporucam pred IUI si overit priechodnost vajecnikov, aby si mala istotu ze tie spermie aj budu mat volnu cestu ist k vajicku. Ja som napr raz bola tehotna (neuspesne) ale potom mi zistili ze lavy vajecnik mam zle priechodny ale prefukli mi ho a planujeme v najblizsej dobe IUI

88matulka88
13. jún 2020

@tamara456 ahoj idem to tu trocha oživiť 🙂 my sme 2 dní po prvej IUI, ako ste dopadli vy nakoniec? Boli ste na IUI? Alebo sa podarilo prirodzene? Ak ste boli na iui aké si mala priznaky?

eua
13. jún 2020

@88matulka88 Ahoj, mňa čaká zajtra rano druhá iui, verím, že bude úspešná 🤗 A tebe držím palce 😊

tamara456
autor
13. jún 2020

@88matulka88 tak budem držať palce 🙂 no "vdaka" korona kríze sme to nachvílu nechali tak a nedávno sme išli na kontrolný spermiogram ...na veľké prekvapenie mal teraz veľmi dobré výsledky tak sme sa rozhodli ešte poskúšať mesiac dva prirodzene a ked už to ani s takýmito výsledkami nepôjde tak potom pôjdeme na iui 🙂

timkao
13. jún 2020

My sme absolvovali pred vyše 3 rokmi IVF. Manželov speriogram 2 mil a z toho 2% pohyblivosť. Myslela som si, že to je čistá katastrofa. Narodila sa nám dcérka a po 19 mesiacoch, keď som ju prestala dojčiť, tak som spontánne otehotnela bez toho, aby sme to nejako plánovali. Už sme nepátrali po tom, aké má muž hodnoty teraz. Aj by ma to celkom zaujímalo, ale nechce sa nám za vyšetrenie dávať ďalšie peniaze len tak pre informáciu. Tetaz si však myslím, že svoj ,, podiel viny'' som na tom možno mala trochu aj ja, lebo som v tom období mala veľmi stresujúcu prácu. Každopádne držím palce, aby sa vám čoskoro splnil sen a chill out... zázraky sa dejú. Ten náš sa má narodiť za 2 týždne 🙂

88matulka88
13. jún 2020

@eua juuuuj držím prsty aj ja, dúfam, že teraz to bude na //. 🙂

eua
14. jún 2020

@88matulka88 Dakujem, daame to ;) pokusate sa o prve babo?

88matulka88
14. jún 2020

@eua áno prvé 🙂 tak vlastne ani neviem čo čakať, dúfam, že všetko dobre dopadne ;)

eua
14. jún 2020

@88matulka88 Ale áno, treba veriť 🙂 Brala si Clostil a potom pichnuty Pregnyl? Po koľkých hodinach po pichnuti Ti robili iui?

88matulka88
14. jún 2020

@eua brala som clostil 1tbl od 3 do 7 DC, na 14 deň sme mali jeden 17 MM folikul a dali mi píchnut pregnyl večer o 9.00 12 hodin na to iui. Este sme skúsili večer zaistiť a na druhý deň poobede... Tak snáď dačo sa chytí...24 hodín od iui som si dala duphaston 2x denne mám brat

eua
14. jún 2020

@88matulka88 ja som mala 18 mm a v ten deň tiež o 21.00 pregnyl a iui mi robili o 36h od pichnutia pregnylu, dnes ráno. Ktovie, podľa čoho usudzuju, kedy pichnúť, keď ty si mala iui 12h od pichnutia a ja 36h a folikul bol skoro rovnako veľký... Pri prvej iui mi robili 22h od pichnutia.
Aj vieš, kedy ti prebehla ovulácia?

88matulka88
14. jún 2020

@eua tak tiež neviem podľa čoho objednávajú po pregnyle... Neviem kedy prebehla ovulka...ja nemám protilátky, možno kvôli tomu, že keď aj náhodou že skôr mi urobili iui tak prirodzene sme tam mali možnosť ešte poslať vojacikov :D haha tak od pregnyl 12 az 36 hodín by mala prebehnúť ovulácia a vraj spermie dokážu 3-5 dní oplodniť ešte... Tak snáď ja verím že su šikovní :D

eua
14. jún 2020

@88matulka88 veru, aj ja si tak vravím 🙂) A kvôli čomu ste sa rozhodli na iui, ak smiem vedieť? Ci vám aj niečo zistili alebo len tým, že sa proste dlhsie nedarí?

88matulka88
14. jún 2020

@eua tak nám sa nedarilo cca rok a pol manžel má horší spg a ja asi som bola bez ovulácie...totiž minulý mesiac 14 DC som mala 14 MM folikul no 18 DC Ked sme robili PCT tak už tam folikul.nebol....

eua
14. jún 2020

@88matulka88 Ahaa. Mne sa zas rýchlo tvoria folikuly, na 8DC som mala teraz 2x, oba mali 18mm. Len neviem, či už prebehla ovulácia, keďže som nespozorovala hlien (a to mam cca 43h od pichnutia pregnylu). Predtým bežné ovu hlien mávam..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre