Mám myóm vo veľkosti 10 x 15 cm a ešte nemám deti. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
30. máj 2020

Dobrý deň,

mám 40 rokov a zistili mi myóm vo veľkosti 10 x 15 cm. Snáď mi nebudú musieť odstrániť aj maternicu. Detičky ešte nemám. Čaká ma konzultácia.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myóm 10 x 15 cm je veľký nález. Predpokladám, že myóm sa v maternici nachádzal už dlhšie alebo narástol. V prípade rastu v krátkej dobe, určite treba takýto myóm vybrať. Náročná situácia.

Môžeme sa pozrieť, či sú vaječníky prístupné (ak by ste zvažovali odber vlastných vajíčok). Môže byť, že myóm by pri odbere prekážal. Toto Vám avšak pri ultrazvukovom vyšetrení je schopný lekár povedať. Na území SVK ako aj ČR máte možnosť darovaných vajíčok - ak by Vaše vaječníky neboli prístupné.

V prípade, že by ste mali o maternicu prísť, tak Vám zostane len možnosť náhradnej matky (najbližšie ČR). V neposlednom rade adopcia.

S pozdravom