Podarilo sa vám prirodzene otehotnieť s myómom o veľkosti cca 5 cm?

15. okt 2021

Dobry den. Prosim pekne damy, podarilo sa vam otehotniet s myomom (moj ma 5 cm) je umiestneny na zadnej strane maternice (gynekologovia neodporucaju ho vybrat kym som nerodila). Nedari sa nam rok a pol. Vysetrenia mame porobene a zatial sa ina pricina ako myom nenasla. 2 gynekologovia povedali, ze ho nebudu vyberat, a nebrani vraj k otehotneniu. Tak sa chcem spytat ci tu daktora mate skusenosti?

nevenka
15. okt 2021

Moja sestra ma myom 8 cm v stene maternice, ale neviem, kde presne. V case otehotnenia ho vraj mala az 10 cm. Babatko bolo ulozene dobre, no ako jej maternica rastla, mala velke bolesti a bola deformovana. V 13 tt. potratila 😪. Jej ho praveze neodporucaju vybrat, ze pricinou potratu nebol myom, ze by mala velku jazvu na maternici a ze by to bolo este horsie a s otehotnenim by musela pockat dalsi rok. Nie je uz najmladsia. Ze vraj maju skusit znova. No ja neviem podrobnosti, lebo v case, ked ona bola tehotna a nasledne potratila, ja som cakala tretie babo. Nemohla sa o tom so mnou vobec bavit a ani teraz. Nevyzvedam, kym nezacne ona. Ale ona dlhodobo neriesila, kym bol mensi, nemala partnera, s ktorym by chcela dieta. Az teraz ma a narastol jej takyto velky. Takze ak sa da, ja by som to sla radsej vybrat, za mna osobne, skor, nez narastie este dalsich 5 cm. Ale nemam myomy, neviem, ako by som postupovala, asi aj vzhladom k veku a urcite by som sla do CAR sa poradit, aspon vysetrenia nech porobia, preco sa nedari. Myom podla mojho nazoru, nebrani otehotneniu, len uz potom moze vadit babatku alebo ak sa na nom vytvori placenta, kde sa babo uhniezdi. To moze robit problem. A nemusi.

danielahamar
15. okt 2021

ja som ostala tehu s myomom a stratil sa počas tehu

smilingwoman
15. okt 2021

Ano s 2.5 cm umiestnený blizko krcka A ani to snazenie netrvalo dlho. Našťastie nerastol velmi pocas tehotenstva len na cca 4 cm.Avsak mala som spinenie a následne kludovy rezim. Vtedy som si dost studovala o myomoch lebo som mala obavy . Spravidla nebrania otehotneniu, môžu spôsobiť predčasný porod alebo potrat, ALE vo väčšine pripadov to dobre dopadne a na to som sa sustredila. A uz mam doma babatko. A to niektoré zeny maju ovela vacsie myomy a dokonca je možný aj prirodzený porod. Držím palce

dory11
15. okt 2021

Dobrý deň. Možno by som vedela poradiť skúste má kontaktovať sem do správ
Skúsenosť nemám ale skúsim vám pomoc

katkak512
15. okt 2021

Ahoj, ja mam 4,5 cm myom a mam 3 deti. Neviem, ci sa da myom vybrat. Ja idem teraz na hysteroskopiu a kyretaz. Potom sa uvidi co dalej. Ale dokor mi na rovinu povedal, ze mozno bude musiet ist von cela maternica. Ked som sa ho spytala ci sa neda vybrat len myom, tak mi povedal ze nie.

smilingwoman
15. okt 2021

@katkak512 da sa, no to záleží od druhu myomu. Niektoré sa daju vybrat niektoré nie.

dejna_
15. okt 2021

Kamoška 5 cm myom otehotnela 2 krát a porodila dva krát krásne dievčatá ..nejaký problém s otehotnením nemala a to má 100 kg 😬

ilovepizza
15. okt 2021

ja si myslim, ze pokial to lekari sami povedali, ze to nie je dovod na neotehotnenie, tak by som im verila. ja som mala tiez 5 cm myom. tiez mi bolo povedane, ze nemusim, ale ja som sa bala, ze este narastie a nebude sa dat odstranit laparoskopicky ale uz normalnym rezom a to som nechcela, tak som isla na operaciu. v kazdom pripade pol roka pred operaciou sme isli naplno a nic a teraz som dva roky po operacii a stale nic, takze sa k teme otehotnenia s myomom neviem vyjadrit..

dory11
16. okt 2021

@ilovepizz dobry den vedela by som vám mozno pomoc otehotnieť ozvite sa mi tu do správy

lucinkaboz
5. dec 2022

Záleží asi kde ten myom je, je tu prosím niekto komu operoval MUDr Bielik intramural myom, teda v stene maternice?Niekde povedia vybrať maternicu,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre