Mám pichnutý Ovitrelle a vaginálne beriem Progestanelle. Kedy dostanem menštruáciu?

Zodpovedané
10. jún 2020

Dobrý deň,

cítim sa ako keby mi mal prísť menzes a tehotná nie som. Mám pichnutý Ovitrelle a vaginálne beriem Progestanelle.

Dostanem menzes až keď vysadím Progestanelle, alebo 14 dní od pichnutia injekcie Ovitrelle?

Ďakujem

Dobrý deň,

menštruácia keď má prísť, príde aj napriek užívaniu Progestanelle. Môže byť, že Vám progesterón predĺži cyklus a že pociťujete túto zmenu ako pnutie v podbrušku.

Ovitrelle len vyvoláva ovuláciu, nemusí vyvolávať menštruáciu. Menštruácia nemusí prísť nevyhnutne 14 dní po podaní Ovitrelle, mala by prísť keď je sliznica pripravená odkrvácať.

S pozdravom