Mám šancu otehotnieť?

Zodpovedané
11. máj 2020

Dobrý deň,

o bábo sa snažíme asi rok a zatiaľ sa nedarí. Mám 34 rokov a nemám zdravotné problémy.

AMH u mňa je 1,0ng/ml.

Je šanca otehotnieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

AMH je nápomocný parameter. Ozrejmuje koľko vajíčok sa vo vaječníku približne nachádza.

Tento parameter nevypovedá o kvalite vajíčok ani o tom, či ich pacientka vie aktivovať do ovulácie. Jedná sa o nápomocný parameter.

Šanca otehotnieť by mala byť možná. Existuje avšak veľa ďalších faktorov, ktoré vedia plodnosť ovplyvniť a môžu mať závažnejšiu výpovednú hodnotu než AMH.

S pozdravom