Šanca otehotnieť po endometrióze

susedka1000
27. mar 2020

Ahojte baby... Pred 4 rokmi som bola na laparke kvôli endometrioze... Vtedy mi dr povedala ze najlepšie by bolo otehotnieť, ale nebola vhodná situácia.... A teraz by sme s priateľom chceli bábo... Zatiaľ sa snažíme cca 3 mesiace... Myslíte že by to mohol byť problém? Aké máte skúsenosti s týmto? Ďakujem pekne 🙂

martuska313
27. mar 2020

@susedka1000 ahoj ja som bola minuly rok v juni na laparke kvoli endometrioze aj prefuk vajcovodov odstranenie zrastov a endom. Plus kyret. Od vtedy sa snazime intenzivnejsie a stale nic.....rep. zakazdym som otehotnela len sa babo neudrzalo. U kazdeho je to asi individualne. Mne povedal do roka by bolo najlepsie lebo endometrioza sa vytvori pomaly znova

sandrusa777
27. mar 2020

@susedka1000 ahoj ja som bola na laparke 2016 v aprili tiez mi vtedy po operacii gynekolog povedal ze otehotniet co najskor kvoli endometrioze...nechcela som a teraz uz rok a pol nic ...zacala som to riesit s gynekologom spravil mi HP a povedal ze mam hormonalny vykyv poslal ma na endokrynologiu a zistili mi ze mam problem zo stitnou zlazou uz asi 3 tyzdne berem euthyrox ... a este mi zistil predcasne ovarialne zlyhavanie... clovek mieni no osud mení... vraj by som sa mala poponahlat ...keby to bolo take jednoduche ...z muzom sme sa dohodli ze pojdeme na umele objednali sa na kliniku a den pred konzultaciou mi volali ze mi rusia termin kvoli koronavirusu... a ze o nahradnom termine ma budu informovat ked sa situacia upokoji takze mi nezostava nic len cakat🙁 preto radim dat sa vysetrit a nestracat cas...je to zle hlavne na psychyku

kiki68
27. mar 2020

Ja som pred tehu bola na kontrole, fakt ze 10 Dani pred otehotnenim, ci nie su cysty a bordel tam. Pred rokom som mala laparku a do roka sme teda stihli otehotniet. Na prvy sup a udrzalo sa. Urcite by som isla to dat pred tehu skontrolovat a potom nasadit kys listovu ak neberies. Drzim palce.

susedka1000
autor
27. mar 2020

No troska ste ma vylakali baby... Keď sa ukludni korona zájdem za tou Dr. Predsa mam 27 rokov, to už je asi aj správny čas na bábo

bejka90
27. mar 2020

@susedka1000 ahoj,ja som bola teraz v novembri na lapare vybrali mi aj vajecnik aj vajcovod a tiez vraveli ze ked chceme babo tak cim skor inak by mi dali nejake lieky...tak som povedala z emy chceme cim skor babo, pred laparkou sme skusali par mesiacov a nic a po laparke som hned v januati otehotnela a zatial sa chvalabohu drzime ;)))

eliska13
27. mar 2020

@susedka1000 kontroloval Ti niekto odvtedy či sa endo nevrátila?3 m je veľmi krátko.Ale väčšinou pri endo býva problém s otehotnením u mňa vyše 2 r

nikiki29
27. mar 2020

@susedka1000 ahoj, bola som na laparke 2x endometrióza potvrdená obidva razy. Pri druhej operácii mi robili aj prefuk vajcovodov aby sme vedeli či je aspoň to v poriadku nakoľko som mala v okolí zrasty. Na týchto operáciách mi vzali väčšinu ľavého vaječníka, zostala mi z neho fakt len troška. Po druhej OP som brala hormonálnu liečbu Visane. Otehotnela som 1 rok a 3 mesiace po ukončení liečby. Nechránili sme sa ale ani som nerobila nič “navyše”. Žiadne ovu testy, počítanie, meranie teploty... Dá sa to, ale určite by som išla k Dr skontrolovať či je všetko OK. Držím palce 😊

7rebeka11
27. mar 2020

Po operácii som mala na 3 mesiace nasadený Visanne a potom mi dr. odporučil čo najskôr otehotnieť. Podarilo sa štvrtý mesiac snaženia, čo bolo vlastne viac ako pol roka po laparke.
4 roky sú už celkom dlhá doba, určite odporúčam dať sa pozrieť.

beruska.jk
27. mar 2020

@susedka1000 ja som otehotnela 3x bez problémov. Druhé tehotenstvo neúspešné, ale bol tam iný zdrav. problém. Po 2.tehu laparka - mala som cysty na oboch vaječníkoch. Následne mi zablokovali cyklus na trištvrte roka, potom som otehotnela znova hneď z 2.cyklu. Teraz som bola na kontrole rok po pôrode, zatiaľ bez cysty, tak uvidíme. Držím palce, ak máš pochybnosti, či si v poriadku, nestracaj čas a choď k lekárovi.

susedka1000
autor
27. mar 2020

Akože Chodím každý rok na preventívnu.... Teraz som bola v októbri naposledy... Ale hocikedy ma riadne boli v podbrušku, tak sa bojím .... Ale asi radšej zanou zájdem zas

tessy06
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre