Môžme sa snažiť o bábätko, keď manžel práve dobral antibiotiká?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či sa môžme snažiť o bábätko, keď manžel práve dobral antibiotiká.

Je to pre bábätko a jeho vývoj nebezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

snaženie sa o bábätko v čase, keď váš partner dobral antibiotiká je v poriadku.

Ide o to, že v čase ich užívania môže byť narušená kvalita spermií, čiže šanca na otehotnenie môže byť relatívne nižšia.

Odporúča sa počkať približne 10 dní od ich vysadenia. Ak však v tomto čase otehotniete, je to v poriadku.

Nepíšete, kvôli čomu partner lieky užíval, ak by indikáciou bola urogenitálna infekcia, vhodné je držať sa doporučení urológa.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková