Ublížilo by vysadenie Duphastonu bábätku?

Zodpovedané
3. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mala by som byť v 12. a týždni. Na pohotovosti na sone ma pozerali dvaja lekári a podľa nich je bábo veľké na 9. týždeň a nebije mu srdiečko. Ani ho nevidno, ani nepočuť.

Skúšali zapnúť zvuk a aj prietoky, srdiečko nenašli. V 8. týždni na kontrole bilo a veľkosť bábätka sedela. Podľa lekárov mám vysadiť Duphaston.

Ak by sa pomýlili, neublížilo by to vysadenie bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, v takýchto prípadoch sa lekári nemýlia často. Obzvlášť ak kontrolovali aj prietoky a plod zaostáva aj v raste.

Ak by ste však vysadili Duphaston v 12. týždni a plod je vitálny, vôbec ho tým neohrozíte.

Držte sa!