Aké vyšetrenia sú potrebné pred ďalším KET?

Zodpovedané
15. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Jeden KET som mala síce úspešný, ale potratila som. Kyretáž nebola potrebná.

Mám plánovať ďalší a môj posledný KET, keďže mám už len jedno zamrazené embryo?

Čítala som o vyšetreniach ako endikronológia, hematológia alebo reproimunológia. Z CAR ma tam neposlali.

Mám sa tam pýtať sama, alebo tieto vyšetrenia nie sú potrebné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je transfer opakovane neúspešný tak samozrejme môžeme indikovať vyšetrenia ako hematológia, endokrinológia, imunológia, genetika, urologické vyšetrenie, vyšetrenie maternice kamerou, odber sliznice a mnohé iné.

Vyšetrení je veľa preto sa zvyčajne sa snažíme dané vyšetrenia indikovať cielene, pretože bohužiaľ treba veľa krát si za vyšetrenia zaplatiť. Každopádne Vám robili určite screeningové vyšetrenia, pokiaľ tieto boli v poriadku tak netreba nevyhnutne pacienta ďalej posielať.

Pokiaľ sa tam ukazovali odchýlky, tak radšej stav skonzultovať s odborníkmi v iných medicínskych oblastiach.

Čiže podla vyšetrení, ktoré boli realizované v centre zvážiť dať dovyšetrovať vyššie uvedené.

S pozdravom