Môže mať vysoká telesná teplota pár dní po ovulácii súvislosť s potratmi?

Zodpovedané
28. júl 2020

Dobrý deň,

mám 30 rokov a za sebou 2 spontánne potraty. Prvý v 6. týždni +1 deň a druhý v 7. týždni plus 0 (2 gestačné vaky). Obe tehotenstvá boli prirodzené a pri oboch som mala hneď na druhý deň po ovulácii zvýšenú telesnú teplotu, ktorá v oboch prípadoch nepresiahla 38,7°C. Na zníženie teploty som užila Paralen. Teploty trvali 2-3 dni.

Obe tehotenstva skončili však rovnako spontánny potratom.

Môže mať zvýšená teplota súvis s potratmi, resp. mohlo dôjsť k poškodeniu plodov?

Stretli ste sa už s takouto situáciou?

Prečo telo reaguje na oplodnenie vajíčko horúčkou?

Medzi týmito potratmi som mala 1 biochemické tehotenstvo, ktoré bolo potvrdené len tehotenskými testami a meškaním MS. Pri tomto tehotenstve teplota po ovulácii nebola.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam po príčine potratov aktívne pátrať - hematológia, imunológia, štítna žľaza, hormóny, genetika.

S pozdravom