Teploty nad 38 °C, ktoré nastávajú 2 - 3 dni po ovulácii ako obranná reakcia organizmu

rosalie1411
29. júl 2020

Ahojte,

Náhodou nie je tu niekto, komu sa bežne v prípade tehotenstva stalo, že vždy pár dní po ovulke mal zvýšenú teplotu? V mojom prípade išlo o teploty do 38,7, ktoré trvali najviac 3 dní. Vždy, keď som tieto teploty dostala, išlo o obdobie tesne po ovulacii a boli robene všetky vyšetrenia (CRP, moc, krv, vytery u obvodného Dr. S negatívnym výsledkom) s tým, že nikdy mi nič nebolo, len som o pár dní zistila, že som tehotná. Prvýkrát som tomu nepripisovala vážnosť, o dieťatko som prišla v 6+1tt. Avšak teraz som bola tehotná druhýkrát a opäť to malo rovnaký priebeh s teplotami a potrat v 7+4tt.
Možno je dôvodom, prečo sa nedarí, práve tá teplota ako obranná reakcia organizmu. Nestretli ste sa s niečím podobným?
Teraz ma Dr. Posiela na repro-imuno..

alzbeta162
30. júl 2020

No ak sa to stalo už druhýkrát myslim, po lopate to vysvetlím ze tvoje telo si vytvára obranne látky vysokou teplotou a plod berie ako nejaký vírus a nechce ho prijať čo môže byt dôvodom netuším ale na repro- imuno ti určite pomôžu🙂

rosalie1411
autor
30. júl 2020

@alzbeta162 mne to tiež tak logicky vychádza.. Len sa s tým zatiaľ lekári nestretli.. Alebo aspoň tí, s ktorými som to konzultovala..

alzbeta162
30. júl 2020

@rosalie1411 jasne verím ze vám pomôžu ❤️ a všetko dopadne dobre

majinka81
30. júl 2020

@rosalie1411 Urcite na repro-imuno.Imunitu treba potlacit ked sa brani.Drzim palce.

rosalie1411
autor
30. júl 2020

@majinka81 pôjdem skúsiť DK Nitry, len objednávajú už až na október..
Dnes mi Dr. Ešte odporučila špeciálny spermiogram s DNA fragmentaciou spermii, tak na to asi dostaneme skorší termín v CAR

15111986
1. aug 2020

Moja znama, ktora viackrat potratila, sa znazili o babo, nakoniec sa to umelym oplodnenim podarilo. Po vsadeni oplodneneho vajicka mala tiez teploty. Babo uz porodila, vsetko ok. Ona po potratoch a pred dalsim umelym oplodnenim chodila na imuno a lajicky povedane brala tabletky na znizenie imunity. Az potom otehotnela ale aj to uz len umelo

rosalie1411
autor
1. aug 2020

@15111986 ďakujem za skúsenosť.. Ja sa tiež obávam, že to bude imunitný problém, ale dúfam, že sa to bude dat nejako riešiť..

15111986
1. aug 2020

@rosalie1411 jasne. Nevolaj na imuno ale tam chod. Nemas cas cakat ako ostatni pacienti, vysvetli sestricke, ze je to skutne. Mozno ta hned aj vezme. Drzim palce a ozvi sa

rosalie1411
autor
1. aug 2020

@15111986 vraj treba počkať 8 týždňov po potrate, lebo by výsledky boli skreslené..

opi14
1. aug 2020

@15111986 žiaľ na repro-imuno sa nedá len tak prísť.... naozaj sú čakacie doby take dlhé ako aj čakanie na výsledky. Myslím, že pôjde o problém imunity, ako už bolo povedané vyššie, dieťatko berie tvoje telo ako vírus a bojuje proti nemu 😢 Zaujímavé, že aj teploty sa u teba prejavujú. Tým to ma ešte väčšiu výpovednú hodnotu. Neboj, v Nitre je skvela doktorka a pomôže ti. Na vyšetrenie tam chodi aj partner a cena je cca 355€.

rosalie1411
autor
1. aug 2020

@opi14 áno, ved práve, že mám aj tie teploty. Moja gyn sa s tým ešte nestretla a rovnako ani iní lekári, ktorých som sa pýtala.. Dúfam, že v Nitre nájdu problém a ze bude riešiteľný. Už sme objednaní na polovicu októbra. Teraz sa bojím toho, že ak náhodou otehotniem medzicasom (náhodne), viem, aký to bude mať výsledok... 😒

opi14
1. aug 2020

@rosalie1411 asi by som to neskusala kým neviete na čom ste. Ešte určite vyšetrenie na hematologii a genetike.

rosalie1411
autor
1. aug 2020

@opi14 neplánujeme to skúšať, ale zasa náhoda je blbec.. Hematologiu aj genetiku mam OK.. Nič mi už nezostáva, len čakať na výsledky.. Ale ved čas letí ako voda, takže to bude čo nevidieť.. 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre