Čo odporúčate na úpravu cyklu?

Zodpovedané
14. nov 2023

Dobrý deň,

mám nepravidelný cyklus.

Čo odporúčate na jeho úpravu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepravidelný cyklus môže byť skrátený, predĺžený, so slabým, silným, primeraným krvácaním. Na každú nepravidelnosť je iná liečba, ktorá sa dá určiť len na základe kompletnej diagnostiky. Vhodná by bola komplexná liečba čínskou bylinnou terapiou ideálne spolu s akupunktúrou.

V každom prípade je nevyhnutnosťou aj úprava dietetiky:

  • zaradiť teplé kašovité raňajky,
  • piť počas dňa nápoje aspoň v teplote tela,
  • vyvarovať sa studeným jedlám a nápojom, alkoholu a sladkostiam.

Dôležitá je aj úprava životného štýlu:

  • obmedziť stresové situácie, ideálne je nestresovať sa vôbec,
  • dostatok spánku, spánok by mal byť ideálne od 21:00 a trvanie aspoň 8 hodín,
  • primeraná fyzická aktivita, pri ktorej sa čo najmenej potíte (chôdza, yoga, pilates).

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak emailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/