Pomôže mi lymfodrenážna masáž, keď mi opúchajú ruky?

Zodpovedané
24. máj 2023

Dobrý deň,

opúchajú mi ruky, som zavodnená a unavená.

Pomôže mi lymfodrenážna masáž?

Ak áno, aký špecialista takúto masáž vykonáva?

Aké bylinky by som si mala zaobstarať?

Ďakujem

Dobrý deň,

lymfodrenážna masáž pomôže, ale treba ju absolvovať 5 -10x. Samotná však nestačí, resp. jej účinok nevydrží dlho. Účinnosť závisí aj od zmeny stravy, životného štýlu a prípadne ďalšej podpornej liečby.

Lymfodrenáž môže vykonávať masér, ktorý má absolvované školenie na túto masáž.

Problém je však celotelový a môže mať viacero príčin. Vhodná je úprava stravy: vynechať mlieko a mliečne výrobky, pšeničnú múku, jesť aspoň 2x denne teplé a varené jedlo (raňajky – mali by byť teplé a kašovité, obed), piť nápoje v teplote tela po celý deň. Treba sa vyhnúť stresu.

Ak by ste to chceli riešiť čo najskôr, ideálna je liečba bylinnými zmesami namiešanými na mieru na základe diagnostiky podľa čínskej medicíny a akupunktúrou.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak e-mailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/