Kde nájdem stručný a jasný postup pri masáži hrazdičky?

tatianka79
13. sep 2012

Tiez by ma zaujimalo, od ktoreho tyzdna by sa tato masaz mala vykonavat...vraj to velmi pomoze pri aj po porode. Praktizujete to? Dakujem 🙂

manittu
13. sep 2012

myslim ze som citala niekde ze staci okolo 36-37t zacat pred porodom...ano vraj to ma neaký vplyv na porod ze to pomaha, vraj sa viac podda, viac natiahne...este som neskusala,no najvyssi cas 😀

kika1111
13. sep 2012

nechcem ťa demotivovať...ale aj tak ti to nepomôže! to mi povedali aj v pôrodnici..a ked doktorom moja spolubývajúca povedala pri vizitách, že nemajú čo pozerať, lebo nie je nastrihnutá ani roztrhnutá (to bol jej tretí pôrod) tak tomu neverili. aj tak ťa vopred nastrihnú, nebudú sa pýtať, či si sa masírovala..

svenka
13. sep 2012

kuk sem:
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224715/masaz...
ja som to doma praktizovala (s pomocou mm), ale maly isiel vonku ako superman (s rucickou vpredu), takze ma aj tak trosku potrhal... takze neviem ci mi to skutocne pomohlo aj fyzicky, ale psychicky urcite 😉

blackstrap
14. sep 2012

Ahoj. Daj si do googla perineal massage video, hned prvy odkaz je video, sice v AJ, ale nazorne to tam ukazuje na umelom modeli hradze. Mne to pomohlo.

zigzag
14. sep 2012

@tatianka79 viac ako masaz ti pomoze EPI-NO, mne pomohlo to, nemala som nastruh ani sita ani natrhnuta som nebola a narodilo sa nam 3 800g babo.... je tu aj tema na MK, ja som masirovat nemohla, pred koncom tehu sa mi urobila zlata zila... ale zvladli sme to a mali krasny porod 😵 a ako nepotrhana a neposita prvorodicka som bola rarita na celom oddeleni, navise s riadnym valibukom , len som personal upozornila,ze nechcem nastrih,ked to nebude potrebne, a dr povedala,ze v pohode by hradza aj viac ziesla, bola som cela aj z vnutra aj z vonka, sama som zliezla zo stola, hned sprcha a fit, nemala som ani epidural, a ani oxitocin, vsetko ako ma byt, prirodzene 🙂

1234lubka
14. sep 2012

vies co? to nastrihnutie necitis a to zosivanie...si umrtvena takze velmi necitis akoze na POROD sa to moja nehrabe, ja by som ine veci riesila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre