Aké jogurty sú vhodné pre 2,5-ročné dieťa?

Zodpovedané
8. apr 2024

Dobrý deň,

mám 2,5-ročného synčeka, ktorý si od 1 roka dosť obľúbil jogurt. Na začiatku sme dávali biely jogurt buď s ovocím alebo bez. Ale teraz, keď už je starší a chodí so mnou na nákupy, tak už si povie sám aký chce. Jasné, že obal vyhráva. Snažím sa vždy kupovať zdravšiu alternatívu (bez modifikovaných škrobov, glukózovo-fruktózový sirup a pod.)

Sú pre deti v jeho veku vhodné jogurty napr. z kyslej smotany, tvarohové jogurty, smotanové jogurty?

Viem že obsahujú aj cukor, ale ja mu sladkosti v inej forme nedávam. Príjem cukru nemá výrazný.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v každom prípade pre deti nie sú vhodné žiadne nízkotučné a ani nizkoenergetické produkty s obsahom nejakych umelých sladidiel. Na to treba dávať pozor.

Odporúčala by som skôr smotanové ako tvarohové. Obsahujú už aj vyšší obsah bielkovín a aj s tými je ešte potrebné v tomto veku zaobchádzať opatrne. Toho cukru v tých smotanových nie je až tak veľa. Napríklad Hollandia je jedna z možností. Aj keď to nie je úplne smotanový, ale konzistenciou je podobný a zdravší.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz