SÚŤAŽ: Vyhraj 18 ks Ňuňu smotanového jogurtu s ovocným pyré

daniela_malygazda
Moderátor
8. feb 2020

Už viete, že Ňuňu smotanový jogurt obsahuje jednu dôležitú zložku a tou je ovocné pyré, v ktorom je 60 % ovocia a je ľahko stráviteľné aj pre malé detičky. Preto sa táto súťaž bude týkať ovocného pyré.
Mňa by zaujímalo, či si pripravujete ovocné pyré doma alebo ho kupujete. Prípadne či pri varení používate aj cukor alebo ste zásadne proti nemu a kľudne pridajte aj recept.
Zajtra vyberiem jednu z Vás, ktorej doručíme 18 ks Ňuňu.

anicka182
8. feb 2020

Ano pyre robievam doma, len jednoducho pokrajam ovocie a dam varit, hrusky a jablcka nepodlievam vodou pretoze pustia dosť šťavy, rozmixujem a hotovo. Cukor nepridavam lebo ovocicko mame sladucke 🙂

zuzin78
8. feb 2020

@daniela_malygazda Niektoré pyré si robím doma.
Napr. Jablká si ocistim, pridám cukor,škoricu. Chvíľu to dusim.Potom to rozmixujem .Robím aj broskyňove pyre.
Vaše ňuňu by som rada skúsila,len ich u nás nedostať 🙄

tortelinka
8. feb 2020

pyré si robíme doma, hruškové nesladíme, to je sladké dosť, ale miešame pyré aj s tekvicou a podobne, deti už sú väčšie, ale občas si na desiatu nosia naplniteľné vrecká s pyré, ktoré majú radi

liaka
8. feb 2020

My len kupujeme. Nie som žiadna Bio matka, dám detom aj cukor, aj klasicke kravské mlieko aj sladkosti. Moje deti sú zdravé -)

lusssii
8. feb 2020

Ahoj. Ja pyré robievam doma ale len z hrusiek a jablciek. Cukor nepridávam. Uvarím a rozmixujem 😉 a 18 ks nunu by nás doma a moje nunu veeeelmi potešilo 🥰

miriskaz
8. feb 2020

Ja sa priznam,ze velmi by som chcela skusit doma,len vzdy vyhrala moja lenivost.
Ale tento rok, ked budu domace jablcka od dedka, to uz skusim.🙂

siska20
8. feb 2020

Robievam si doma z domácich plodov a používam aj cukor. Ja som toho názoru,že všetko treba jesť,ale a mierou.

baja05
8. feb 2020

Robíme doma, hlavne jablkové s trochou cukru 🙂 a občas si aj kúpime. Veď vyskúšať treba 😀 ale domáce je domáce 😉

catherine1989
8. feb 2020

Keď sa syn narodil, svokra urobila toľko domácej jablkovej výživy, že ešte teraz mu ňou ochucujem jogurty. A to bude mať 2roky😂 ale inak nemám problém kúpiť, pozerám zloženie a preferujem tie bez pridaného cukru

ludkka0407
8. feb 2020

Pyre robim doma,nakrajam napr.jablka,kratko podusim a rozmixujem,cukor nepridavam,ked robim cerstve,ked zavaram na zimu,pridavam napr.vanilkovy cukor.kupujeme aj kapsicky,sem tam aj detske vyzivy (u nas velky uspech u deti vyzivy v skle nemaju🤷‍♀️)

pribinak
8. feb 2020

Záhradku nemám a pyré robím len u našich, oni záhradku majú. Robíme všetky mizne druhy: jablkové, marhuľovými, broskynive, jahodové, hruskove, .... pridám škoricu, pravú vanilku, klinček a mňam.
Ak mi asistuje syn, neter či synovec, tak dám aj lyžicu hnedého cukru.

kozarovab
8. feb 2020

Robím domáce z jabĺk a hrušiek, a od svokry máme aj broskynove a marhulove, ale pridávame cukor. Samozrejme všetko s mierou. 🙂

patkaa15
8. feb 2020

Pyré robievam ale iba z jabĺk s trošičku cukru keďže varené jablká sú sladké samé o sebe ale v poslednej dobe aj kupujeme Kubík kapsičky s ovocným pyré ❤️🙂

jeane98
8. feb 2020

My kupujeme a moje deti jedia aj sladké veci, nie sme zástanci zdravej stravy, jeme to čo nám chutí a podotýkam choroby sa nám vyhýbajú(klop,klop,klop). A vaše Ňuňu by sme radi ochutnali😊.

tolulu
8. feb 2020

@daniela_malygazda

My preferujeme domáce jablčkove (BIO) ale bez cukru. Iba podusime jablcka so skoricou a zmixujeme. Mňam....

natalia_1
8. feb 2020

Ked dcera zacinala s prikrmami,robila som iba domace . vselijake kombinacie ovocia-toho co sa urodilo v zahrade. Jablka, hrusky, ribezle, marhule, broskyne, jahody, maliny, slivky . Nakrajat na mensie kusky,podusit,pomixovat . Hotovo. Bez cukru- ovocie som nakombinovala tak aby nebolo treba. Vzdy som robila cerstve,max na 2 dni.
No teraz ked je vacsia, tak jej dam kludne aj kupovanu vyzivku alebo kapsicku 😊😊 kupit musime samozrejme viac,pretoze aj starsia dcera sa naucila znova papat vyzivy 😅

jani321
8. feb 2020

My už len kupujeme. Asi 2 krát som skúšala robiť domáce pyré z jabĺčok, ale u malej žiadny úspech. Kupované pyré jej viac chutilo 😔

lienka175
8. feb 2020

pyré, alebo ako to moji chlapci volajú - presnidávku, robím doma. Základom sú vždy domáce jabĺčka a k tomu ovocie od výmyslu sveta a dve dokonca aj zeleninové... v roku 2018, keď bolo veľa ovocia, sme robili hruškovú, slivkovú, čerešovú, marhuľovú, broskyňovú, malinovú, jahodovú, černicovú, čučoriedkovú, mrkvovú a tekvicovú... ak sú jabĺčka kyslejšie, pridávam trochu cukru, inak robím väčšinou bez cukru...
tieto Ňuňu jogurty musíme určite vyskúšať, syn do 5 rokov jogurt odmietal, teraz má 5 a 1/2 a zje aj tri denne 🙂

larovnik
8. feb 2020

No ja kupujem malej v obchode výživy obyčajne lebo priznám sa nemám čas na zavaranie.. Ale určite preferujem zdravé a výživné jedlo samozrejme aj ta sladkosť nesmie chýbať.. Hlavne že jej chuti úplne všetko to som rada

monique17
8. feb 2020

Keďže máme doma domáce maliny aj jahody, robím ovocné pyré každý rok 🙂. Snažím sa dávať menej cukru a aspoň viem čo v ňom mám 🙂

mims
8. feb 2020

Vacsinou si pripravujem pyre doma, ale sem tam aj kupim. Cukor velmi vynimocne, iba na pecenie a vacsinou hnedy.

weisovameggy4444
8. feb 2020

@daniela_malygazda ja robievam pyré najme z jabĺk a z hrušiek klasickým spôsobom, pridávam rozomleté piskoty a namiesto cukru med ak sa mi zdá malo sladké

mskorica
8. feb 2020

@daniela_malygazda u nás jediné domáce,keďže máme záhradu ovocie mame, tak len trochu práce a je to. U nás bez cukru ale drobec obľubuje s pikotkami 😃. Na raňajky napochoduje do komory sám si vyberie akú si dá.

greta123
8. feb 2020

Ja robím ovocné pyré z našich jahôd, jabĺčok, hrušiek, broskýň. Cukor nepridávam do pyré, ale podľa chuti, keď sa už pridá do jogurtu, častejšie sladím medom.🙂😉😝

ariannaem
8. feb 2020

Ja si pyré väčšinou kupujem, ale napríklad jablckove pyré s mrkvou, medom a piškótami som dostávala doma ako dieťa a to pripravujem doteraz. Ak sa dá, cukru sa vyhýbam, snažím sa ho nahradiť medom alebo inými alternatívami.

vikinkamarkusko
8. feb 2020

Ja nepripravujem detom lebo to neviem takze kupujem hlavne

karolin2
8. feb 2020

Ovocné pyré väčšinou kupujem, málokedy sa stane, že by som ich robila doma. Vyberám však tie, ktoré sú robené u nás. Kontrola našich slovenských výrobkov je už na vyššej úrovni a pozorujem, že čoraz viac inklinujeme k tomu, aby sme podporili hlavne našich slovenských dodávateľov .

kikuska555
8. feb 2020

Jednoznacne pyre robim. Ako som uz pisala ubnas su ňuňaci vo veľkej spotrebe minimalne 60ks mesačne.
Všetky sklicka zreciklujem a urobim pyre.
Snazim sa to napchat aj do toho najmensieho clanku rodiny, zatial je to 50 na 50 😂 ale starsia Karin od malicka lubi pyre. Celu letnu urodu vzdy zuzitkujeme.
A pyre robim vzdy bez cukru.
Ale stane sa ze aj kupim, odkedy ste na trhu (celkovo Maly gazda a s nim vsetky produkty spojene) tak vzdy siahnem po tychto produktoch🙏 nas by naozaj velmi velmi potesili 🙏❤️

zuzikaa29
8. feb 2020

Robime aj domace, cukor dla potreby (ak je kysle, nemame problem trochu osladit). A ked sa domace zasoby minu, obcas si aj kupime.

demografka
8. feb 2020

Robievam v sezone z domaceho ovocia, z kupovaneho nie a najradsej mame jahodove a cukor podla sladkosti ovocia pridavam 👍