7 mesačný syn odmieta tekutiny. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
21. máj 2021

Dobrý deň,

môj 7 mesačný prikrmovaný syn odmieta tekutiny. Teda okrem materského mlieka. Z fľaše odmieta piť, z pohárika tiež, z lyžičky vypľuje. Aspoň príkrmy sa mu snažím riediť, aby som akú takú tekutinu do neho dostala. Sú dni, keď odmieta aj príkrmy.

Pri testoch nám vyšlo, že má hustú krv.

Môže to byt dôsledok zlého pitného režimu?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno je to dôsledkom toho. Treba byť iba naďalej trpezlivá, ponúkať, ono sa to prelomí.

Robíte správne, že sa snažíte prepašovať vodu do príkrmu. Tých tekutín nie je veľa. Nateraz mu stačí aj 100 ml (postupne do roka 200 ml).

Treba nájsť ten správny spôsob (môžete skúsiť aj čajík - navariť detský a ten ponúknuť), rôzne časy (pred spánkom, po spánku. pri hre) a spôsoby (lyžička, poldecák, striekačka, pohárik, cucátko).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička