Aké pokračovacie mlieko odporúčate po Nutrilon 1 Nenatal Post Discharge?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

mám predčasne narodené bábätko, ktoré je na umelom mlieku. Od prepustenia z nemocnice pije Nutrilon 1 Nenatal Post Discharge. Predpisované ho máme do určitej hmotnosti.

Aké zvoliť najlepšie pokračujuce mlieko s ohľadom na rozpočet?

400 g aktuálneho stojí 17€.

Je možné po cca dvoch mesiacoch nedojčenia rozbehnúť laktáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepredpokladám, že by sa podarilo ešte rozbehnúť dojčenie, ak ste 2 mesiace nedojčili/neodsávali mlieko.

Bude najlepšie, keď sa na mliečku dohodnete s Vašou doktorkou. V podstate môžete prejsť na akékoľvek štandardné mliečko, ak už dieťatko nadobudne váhu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička