Ako postupovať pri zavádzaní jogurtov pre dcérku, ktorá pije bezlaktózový Nutrilon?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

7,5 mesačná dcérka je od polroka na UM - bezlaktózový Nutrilon.

Ako postupovať so zavádzaním jogurtov?

Máme skúsiť bezlaktózový, kozí alebo ovčí?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem prečo dieťatko bezlaktózové mliečko dlhodobo pije. Takýto typ mliečka je indikovaný iba detičkám do 6. mesiaca, u ktorých je riziko v rodine na predispozíciu k alergii na bielkovinu kravského mlieka. Po 6. mesiaci však už nie je indikované. Ďalšou (krátkodobou) indikáciou je rotavírusová infekcia.

Takže neviem prečo takýto Nutrilon pije a podľa mňa teda na to nie je dôvod - ale nepoznám Vašu presnú situáciu.

Pri jogurtoch by som zaviedla klasický kravský plnotučný biely jogurt. A ak na to nie je dôvod, dávala by som už dcérke klasický Nutrilon.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička