Ako zavádzať jogurty a orechy dieťaťu, ktoré má atopický ekzém?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

mám 10 mesačné dieťa.

Je vhodné zavádzať orechy v podobe orechového masla v prípade atopického ekzému?

Ako je to s jogurtom?

Máme počkať po roku?

Máme voliť radšej kozí/ovčí?

Ďakujem

Dobrý deń,

voľba kozieho a ani ovčieho nemá opodstatnenie. Neviem bohužiaľ informácie, ktoré potrebujem - či ste odsledovali nejaké zlepšenie po vyradení nejakej stravy atď.

Orechy v tomto prípade zaviesť môžete. Skôr sa pristupuje obozretnejšie k potravinám, ktoré uvoľnujú histamín - rajčiny, zeler, citrusy + podľa odpozorovaných prejavov po zjedení určitých potravín.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička