Chrobáky v ryžovej kaši. Môže sa synovi niečo stať?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

5-mesačnému synovi som kúpila Nutrilon ryžovú kašu. Jedol ju asi 3x a potom, keď som mu ju chcela opäť pripraviť som si všimla, že sú v nej čierne chrobáky. Podľa googla ide o potemníka skladového.

Keďže kaša sa pripravuje z vlažnej vody a tepelne ju nespracujem, tak mám strach či to synovi neublíži. Samotné chrobáky samozrejme nezjedol, lebo to by som si všimla hneď pri príprave.

Ale čo vajíčka tohoto hmyzu, ktoré tam zrejme boli?

Hrozí niečo synovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať, treba odsledovať (aj z dlhodobejšieho hľadiska), či synček nebude mať nejaké prejavy ochorenia.

Ak áno, treba upozorniť lekára na možnosť zjedenia neidentifikovaného hmyzu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička