Dcérka mala kiahne. Je podľa Vás vhodné posunúť zavádzanie príkrmu?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

dcéra má dnes 6 mesiacov a je plne dojčená. Chcela som jej zaviesť príkrm, aby som stihla imunologickeé okno. 19. decembra sa vysypala a má kiahne.

Fenistil som jej nedávala, párkrát som jej ich natrela krémom Tanno Hermal Lotio. Zvláda to celkom dobre. Prvé noci sa viac dojčila, už sa budí opäť len 2x.

Je podľa Vás vhodné zavádzanie príkmu posunúť?

Ďakujem

Dobrý deń,

nie je nutné posunúť zavedenie prikrmovania. Ale pri ochoreniach deti často stravu odmietajú a po začatí, takže môže byť takýto efekt. To však nezistíte, pokiaľ to nevyskúšate.

Pokiaľ už mala 6 mesaicov, nie je na mieste odkladať prikrmovanie. Je správny čas.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička