Je možné 10 mesačnej dcérke dať výživu s obsahom rakytníka, arónie a brusníc?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

objavila som slovenského výrobcu, ktorý vyrába netradičné výživy, ale nie je na nich uvedené vekové odporúčanie.

Je možné 10 mesačnej dcérke dať výživu s obsahom rakytníka, arónie a brusníc?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že myslíte zo stránky bobule.sk, resp výživky BUBKO. Môžete ich detičkám dať. Sú 100% ovocné, bez pridaného cukru, z kvalitných slovenských potravín. Pokojne ich dajte.

Nakoľko ide o druhy ovocia, ktoré možno ešte nemáte zavedené, tak vždy dajte nový druh 3 dni po sebe na odsledovanie prípadných reakcií.

Nejaké mesačné odporúčanie nie je potrebné. Môžu sa dať detičkám v podstate kedykoľvek.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička