Môže dieťaťu uškodiť častá konzumácia niektorej zeleniny?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

dcérka mala 10 mesiacov a vzhľadom na to, že ešte nemá ani jeden zub papá mixované príkrmy (s kúskami). Takmer každý deň papá batát alebo mrkvu nakombinovanú s inou už zavedenou zeleninou. Zemiak jej nerobil dobre na bruško a ryžu máva na večeru v kaši. Dávam preto batát alebo mrkvu, aby mala príkrm sýtejší.

Môže nejako uškodiť to, že má často tieto dva druhy zeleniny?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Pokiaľ dokombinovávate k tomu rôzne iné druhy zeleninky a mäsa a dcérka nemá problémy so stolicou, tak je to úplne v poriadku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička