Môže sa od 10. mesiaca používať kravské mlieko na zarobenie bezmliečnej instantnej kaše na večeru?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

dopočula som sa, že od 10. mesiaca sa môže používať kravské mlieko do varenia stravy pre bábätko.

Môže sa od tohto veku použiť aj na zarobenie bezmliečnej instantnej kaše na večeru?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, cca od tohto veku môžete kaše variť z kravského mlieka. Nedávala by som hneď "plné" dávk. Teda nie hneď zo 150 ml mlieka, ale dajme tomu 100 ml vody a 50 ml mlieka na dochutenie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička