Môžem dávať 10 mesačnému synovi ovocie so šupkou?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

mám 10 mesačného syna a od narodenia riešime stolicu. Kým bol výlučne dojčený, nekakal aj týždeň. Potom sa s plačom vyprázdnil, stolica bola normálnej konzistencie. Nejako extra sme to neriešili. Pediatrička hovorila, že u dojčených deti je to ok. Keď sme začali od 6 mesiaca s príkrmami, tak začal mávať tvrdú nepravidelnú stolicu. Vysadili sme ryžu a varenú mrkvu. Je to lepšie, ale aj tak sú dni, keď nekaká aj 3 dni. Potom mu musím dopomôcť s Easylaxom, lebo hlavne začiatok stolice nevie vytlačiť. Skúšame aj slivkovú šťavu, výluh z ovsených vločiek, kamilkový čaj. Občas to zaberie, občas nie.

Môžem synčekovi dávať postrúhané ovocie aj so šupkou?

Zatiaľ ovocie šupky zbavujem, ale niekde som zachytila, že šupka dokáže napomôcť vyprázdňovaniu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ovocie so šupkou je úplne ideálne. Môžete ho napariť a vymixovať ako desiatovú kašičku - vymixovaním šupka zmizne a bude iba kašička.

Nie je najmenši dôvod šupky ovocia zbavovať, obsahuje veľa vlákniny.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička