Z čoho má trojmesačný drobec problémy s papaním?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

mám trojmesačného drobca a vidno na ňom, že ho niečo trápi. Kakať kaká raz za čas, aj to také zelené a husté. Nie je to vysloveme zápcha, treba mu však vždy pomôcť.

Papať papá asi tak ako pred dvoma mesiacmi. Také množstvo, že keď bol mladší, tak papal viac. Niekedy odmieta papať. Keď mu v noci dávam papať, tak sa skrúca a začne pišťať. Potom to od hladu spapá, ale zase je nekľudný. Malo spáva, budí sa často s piskotom. Vracia sa mu mliečko, kyselina vonku, hocikedy aj dve hodiny po kŕmení. Celkovo je plačlivý, nekľudný. A aj ho začalo prehýbať do luku a zvŕtať.

Môže to byť alergia na BL, alebo to bude len reflux?

Ďakujem

Dobry deň,

neviem či je dojčený, či kŕmený UM. Vracanie mliečka + prehýbanie do luku sú známky refluxu, ktorý však môže súvisieť aj s ABKM (alergia na bielkovinu kravského mlieka).

Je vhodné stav skonzultovať aj s doktorkou, prevážiť ho, či priberá a dohodnúť sa na ďalšom postupe.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička