Po pôrode sa mi sprotivil sex. Ako sa mám premáhať?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

s manželom sme spolu už 20 rokov a po poslednom pôrode pred 11. rokmi sa mi sex sprotivil. Manžel ma aj dosť často urážal. Keď je pod vplyvom alkoholu, tak mi aj vulgárne nadáva.

Inak je super. Keď je triezvy, tak mi aj navarí, vyvesí prádlo, postará sa o domácnosť. Nemám problém sa na neho spoľahnúť. Alkohol je u nás len tak výnimočne, neopíja sa každý deň.

Neviem, či k nemu cítim aj lásku, alebo som s ním len z povinnosti. Sex máme len 3x do týždňa, niekedy aj menej. Z mojej strany je to len z povinnosti pre kľud v rodine.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za dôveru.

Vzťahy sú beh na dlhú trať. Vy už bežíte desiatky rokov a tak určite cítite, že kvalita vzťahu sa v čase mení. Vstupujú do toho rôzne premenné, čo sa potom v konečnom dôsledku odzrkadľuje v tom, ako sa nám v týchto vzťahoch žije.

Sex zohráva svoju rolu vo vzťahu. Je to však vždy o dohode dvoch ľudí, akú rolu mu prisúdia. Aj v tejto téme však platí, že je dôležitá efektívna komunikácia medzi partnermi. Môžete to skúsiť. Hovoriť so svojím mužom o tom, ako sa vo vzťahu s ním máte. Bez nejakého posudzovania toho, čo robí on, ale ako sa máte vy.

Píšete, že túto nechuť máte už dlhé roky. Možno takéto uvedomenie si je priestorom aj pre vás samotnú, aby ste sa zamysleli, že ako sa tie posledné roky máte a pátrali, prečo vám váš intímny život neprináša naplnenie. Píšete aj o urážkach a alkohole. Tie sú ešte stále neraz považované za bežné prejavy, avšak v duši dokážu zanechať výraznú stopu. Takéto stopy, ktoré si človek hneď neuvedomuje, sa vedia prejaviť práve v rôznych iných formách/správaní.

Ak by ste pri hľadaní odpovedí na svoje otázky privítali sprevádzanie, na našom webe nájdete viaceré možnosti.

Držím vám palce.

Mgr. Katarína Žilák
info@vydumamky.sk
www.vydumamky.sk