Môže mi mama darovať byt, keď som vyhlásila osobný bankrot?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

od decembra 2019 mi bol schválený osobný bankrot. Mamina by mi chcela darovať byt do osobného vlastníctva.

Kedy mi ho môže darovať?

Je nejaká lehota, počas ktorej nemôžem nič vlastniť?

Ďakujem

Dobý deň,

odporúčala by som, aby ste nenadobúdali žiaden majetok významnejšej hodnoty, kým nenastanú všetky tri nižšie uvedené skutočnosť:

a) Všetky pohľadávky všetkých veriteľov budú v plnej miere uspokojené, resp. veritelia sa zvyšnej časti pohľadávok vzdajú.
b) Uplynie doba šiestich rokov od vyhlásenia konkurzu alebo určenia splátkového kalendára na súde, ktorý rozhodol o oddlžení.
c) Po riadnom skončení konania o oddlžení.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk