Aké máte skúsenosti s plastikou prsta po úraze?

Zodpovedané
10. dec 2019

Dobrý deň,

môj 10 ročný syn sa pred dvomi mesiacmi popílil motorovou pílou. Všetko pekne zašili a RTG bolo všetko ok. Keď však vybrali posledné stehy, tak zistil, že nemôže ovládať malíček. Stále mu vybočuje a má ho zohnutý. Odporučili nás na plastiku do Martina.

Aké máte vy skúsenosti s plastikou prsta, ktorý je po úraze nehybný?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade môže byť príčin viacero. Poškodenie kostí, kĺbov, nervového zásobenia alebo šľachovo-väzivového aparátu.

Riešenie spadá do kompetencie plastickej chirurgie, ale aj traumatológie resp. orotpédie. Ideálne je riešenie cestou špecialistu na chirurgiu ruky (detí).

Bohužiaľ, neviem vám pomôcť. To nie je moja špecializácia.