Ako dlho musím ostať v nemocnici po operácii diastázy?

Zodpovedané
31. dec 2020

Dobrý deň,

som 2 roky po cisárskom reze a bola mi diagnostikovaná diastáza. Chcela by som ísť na operáciu, len stále kojím.

Je takáto operácia jednodňová zaležitosť, alebo treba ostať ležať dlhšie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

operácia diastázy je veľká a často komplikovaná operácia. Určite nie je vhodná ak kojíte.

Sú aj konzervatívne spôsoby, špeciálne cvičenia, ktoré môžu výrazne zlepšiť stav. Niekedy je tak úspešná, že operácia nie je potrebná.

Na našom pracovisku robíme korekciu v prípade ak sa robí popri abdominoplastike. Vtedy je pobyt 48 hodín a celková rekonvalescencia cca 3 mesiace. Prvý mesiac je pohyblivosť výrazne obmedzená.