Ako dlho po operácii rázštepu mäkkého podnebia trvá doliečovanie?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

dcérka je po operácii rázštepu mäkkého podnebia a nemôže papať cez fľašku. Papá len cez striekačku.

Ako dlho potrvá kým bude môcť papať normálne cez fľašku?

Treba sa o podnebie nejako špeciálne starať?

Ako dlho sa bude doliečovať?

Ako dlho sa to bude hojiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto sú všetko otázky na operatéra alebo konkrétnu kliniku, kde bola dcérka operovaná.

Ja sa týmto operáciám nevenujem.

Operačné techniky sú rôzne, rovnako aj vstupný stav a tiež proces hojenia. To všetko vplýva na proces návratu ku fľaške. Určite sa ozvite tímu, ktorý sa o Vás staral tesne po operácii.
Na tieto otázky Vám budú vedieť lepšie odpovedať.