Ako prebieha zákrok pri odstránení šiesteho prstu na nožičke?

Zodpovedané
14. nov 2018

Dobrý večer,

moja dvojročná dcéra má na pravej nožičke 6 prštekov a máme s ňou podstúpiť operáciu.
Na poslednej kontrole sa doktor vyjadril v zmysle, že jej to "vykostí" a "niečo vyhodí".

Pripadalo mi to, akoby hovoril o kuse mäsa a nie o nohe mojej dcérky.

Aký je priebeh operácie a aká je doba hojenia pri takto malom dieťati?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

za kolegu, hoci ho nepoznám a neviem o koho ide, sa hlboko ospravedlňujem. Takýto štýl vyjadrovania do medicíny nepatrí minimálne 200 rokov!

Nadpočetné prsty, ako na rukách, tak aj na nohách, sú relatívne častý jav.

Zväčša sa jedná o nefunkčný prst. Špecializovane sa tomu venujú detské ortopedické kliniky.
Operuje sa aj v detskom veku, zvyčajne podľa zdravotného stavu, pred začatím chôdze.

Špecialista určí vhodné načasovanie aj vzhľadom na konkrétny stav, rozsah nadpočetných tkanív, šliach, kostí a kĺbov. Tieto všetky záležitosti sa zohľadňujú pri priebehu operácie a aj doby hojenia.

Napriek zlej skúsenosti, skúste vyhľadať špecializované detské kliniky alebo centrá so skúsenosťami s týmto druhom operácií. Určite narazíte na špičkového odborníka s ľudským chovaním.