Ako sa rieši asymetria prsníkov?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

syna dojčím z 1 prsníka, preto je dosť viditeľný rozdiel medzi veľkosťou prsníkov.

Rieši sa takéto niečo po ukončení dojčenia plastickou operáciou?

Predpokladám, že ten rozdiel v prsiach bude viditeľný aj po ukončení dojčenia.

Ďakujem

Dobrý deň,

podobný problém rieši väčšina žien. V posledných rokoch dokonca požiadavky na úpravu tvaru polohy a asymetrie prsníkov stúpli na úroveň žiadostí o zväčšenie.

Je potrebné zdôrazniť, že nikto na svete nemá obidve strany úplne symetrické.

Ale dokážeme výrazný rozdiel zmierniť. Napríklad najčastejšie modeláciou a zmenšením väčšieho prsníka.

Veľmi často býva aj menší prsník ochabnutejšieho tvaru, preto sa väčšinou operuje aj ten, hoci sa nezmenšuje, modeluje sa do "krajšieho" tvaru.

Zmenšíme tiež veľkosť roztiahnutých dvorcov a dvihneme ich do vyššej polohy.

Použitie implantátov je vhodné, ak je požadované aj doplnenie objemu, najmä v dekolte a nemáme k dispozícii dostatok vlastného objemu prsníkov.

Neodporúčam použitie len jedného implantátu do menšieho prsníka.

A aj ku použitiu rôznych veľkostí implantátov sa staviam s opatrnosťou. Ak je hrudný kôš viac-menej symetrický, hrozí vznik iného typu asymetrie ako pred operáciou.

Skúsený plastický chirurg Vám dokáže poradiť na osobnej konzutácii. Rôzni chirurgovia môžu mať rôzne názory na riešenie. Nikedy je potrebných aj viac krokov ku želanému výsledku.