Ako správne vybrať plastického chirurga?

Zodpovedané
6. dec 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom výberu plastického chirurga. Nikdy som nepodstúpila žiadny zákrok, preto neviem kritéria rozhodovania. Mala by som záujem o modeláciu prsníkov. Chcela by som ich zodvihnúť čo najviac ako je možné. A možno aj bude nutné zmenšenie.

Zvažujem Vás pán doktor alebo pána doktora Červeňa. Mám kamarátky, ktoré boli 100% spokojné u Vás oboch, takže som si istá, že obidve voľby budú dobré.

Sú nejaké veci, na ktoré sa zamerať a pomôžu mi pri rozhodovaní?

Záleží výsledný efekt od mojich pŕs (že sa budú dať podvihnuúť len do určitej výšky u ktorékohokošvek chirurga) a ide potom už len o osobný dojem z konzultácie, dojem z kliniky?

Môže sa stať, že názory chirurgov budú rozdielne?

Ďakujem

Dobrý deň,

musím priznať, že som dlhšie premýšľal nad odpoveďou.

Správne uvažujete o výbere chirurga na základe osobných referencií a nie na základe reklamy, ceny alebo anonymných referencií pochybných zdrojov.

Píšete konkrétne o mne a Dr. Červeňovi.
V tejto poradni chcem vystupovať čo najviac objektívne a nezaujato. V tomto prípade by sa to nedalo, keď som niekoľko rokov pôsobil aj začínal práve u neho. Operačné postupy si každý chirurg "cibrí" sám a tak ako aj Dr. Červeň začínal pod krídlami chirurga, s ktorým nezdieľal rovnaké postupy. Tak je to aj u mňa a určite aj v budúcnosti si mladší kolegovia nájdu v mojej práci niečo pozitívne, ale vo finále to bude ich rukopis, iný ako môj.

Pre operáciu je dôležitá nielen operačná technika, ale aj dôvera, najmä ak vzniknú komplikácie. Dôveru si viete vybudovať osobným kontaktom s chirurgom a po absolvovaní viacero konzultácií u rôznych chirurgov, si vyberiete toho pre Vás "naj".

Pýtajte sa na techniku, postup pred a po operácii, možné a očakávané výsledky, komplikácie, ako a kedy sa riešia, za akých podmienok finančných...

Môžno to nakoniec nebude ani jeden z nás. A tak to má byť. Ak by ste nemali pocit dôvery po žiadnej konzultácii, určite operáciu nateraz nepodstúpte.