Ako veľmi bolí hojenie rany po labioplastike?

Zodpovedané
25. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom labioplastiky.

Ako veľmi bolí hojenie rany po labioplastike?

Je nutná PN?

Koľko dní po zákroku je najhorších?

Musí labioplastiku odsúhlasiť aj lekár, alebo je možné na žiadosť pacientky odoperovať finálny efekt na jej želanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

otázku bolestivosti sme riešili tu:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Aby som sa teda neopakoval, odpoviem už len na ďalšie časti otázky.

PN vystavuje Váš "obvodný" lekár na základe operácie zo zdravotných dôvodov.

Legislatíva, pokiaľ viem, neumožňuje vystaviť PN po estetickom zákroku.

Odsúhlasenie lekára sa volá "indikácia" k operačnému zákroku. V estetickej chirurgii je jedna z hlavných požiadaviek estetický výsledok, čo je vo výraznej miere subjektívny pojem v hrubých mantineloch spoločenských konvencií.

Samozrejme, my lekári sme viazaní aj etickým kódexom, ktorý hovorí, že nesmieme zdravie poškodiť.

Výklad pojmov môže byť vágny a nemať ostré hranice, ale ak by požiadavka ženy smerovala za hranice "normálnosti", má právo lekár daný zákrok neuskutočniť z vyššie uvedených dôvodov.

Čiže určite sa bude lekár snažiť vyhovieť vašim požiadavkám na estetický výsledok.

Labioplastika sa v posledných rokoch stáva čoraz vyhľadávanejší zákrok.