Budem môcť po augmentácii kojiť?

Zodpovedané
20. apr 2019

Dobrý deň,

pred dvomi rokmi som mala upravené a zväčšené prsia cez dvorce. Momentálne som v 33. týždni tehotenstva.

Budem môcť kojiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

kontaktujte svojho chirurga, ktorý Vám povie akú operačnú techniku pri úprave použil a či prerušil mliekovody.

V praxi sa ale stretávame aj so stavmi, keď kojeniu teoreticky nebráni žiaden predchádzajúci chirurgický zákrok a žena nekojí.

A naopak aj po technikách, kedy sa mliekovody prerušili po rokoch žena po tehotenstve kojila.

Sú to extrémne prípady a uvádzam ich ako príklad, že v medicíne neexistuje "nikdy" a "vždy"