Opuchnuté dvorce v tehotenstve

31. okt 2022

Ahojte chcem sa opýtať či ste počas tehotenstva mali také ako keby uštipnuté dvorce na prsiach. Ked sa mi prsia,, vzrušia'' alebo mi je zima tak dvorce mám úplne opuchnuté, také tvrdé zaliate a aj ma svrbia. Viem že prsia a dvorce sa v tehu zväčšujú ale nepáčia sa mi

viestta
31. okt 2022

Páčia, nepáčia, telo sa chystá na dojčenie, tvoj pocit krásy je teraz posledné čo telo zaujima. Ešte sa ti zväčšia bradavky a dvorce stmavnu.

autor
31. okt 2022

@viestta ale nejde mi o veľkosť ale o to že dvorce sú tvrdé. Neviem či by to aj nejaký zápal nemohol byť alebo niečo také

viestta
31. okt 2022

Pôjdeš na poradňu, spýtaj sa. Sú prekrvenie viac ako normálne, to je iste

ankare
31. okt 2022

Prsia sa v tehotenstve menia, je to prirodzeny proces. Len to prijmi a dôveruj svojmu telu, veď prsia sú na dojčenie. Drž sa!

ankare
31. okt 2022

Nemyslím si,že je to zápal. Pri zápale máš často aj horucky a bolesť.

autor
31. okt 2022

Ďakujem baby hádam máte pravdu 🙄

anavixy
31. okt 2022

Urcite to nie je zapal, je to bezna zmena v tehotenstve, moze to trvat az kym sa ti neustali laktacia, potom pavdepodobne zmaknu (mozno aj skor). Dvorce sa mozu zvacsit, stmavnut, zdurit… nic z toho a mnoho dalsieho sa ti nebude pacit, ale nevies s tym ani nic urobit, su to hormony.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre