Čo sa dá robiť s vačkami, ktoré mi vznikli po botoxe?

Zodpovedané
2. jún 2023

Dobrý deň,

pred cca mesiacom mi lekárka pichla botox v okolí očí a popod očí smerom ku koreňu nosa. Asi po týždni mi jemná pokožka pod očami ochabla tak, že mám nižšie pod očami vyslovene vačky.

Je to veľmi viditeľné a vyzerá to veľmi zle.

Dá sa s tým niečo urobiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mám pre Vás dve správy. Jedna je dobrá a tá druhá horšia.

Dobrá správa je, že účinok botulotoxínu je dočasný a jeho efekt sám zmizne.
Horšia správa je, že to trvá niekoľko mesiacov a veľmi ťažko sa to dá urýchliť.

Pomáha opaľovanie, čiže zlepšenie prekrvenia pokožky a vystavovanie sa teplu. Napríklad v saune.
Neznamená to, že efekt zmizne okamžite, ale dokáže sa skrátiť niekedy aj na polovicu.

Účinok botulotoxínu je dosť individuálny vzhľadom na to, že každý máme inak usporiadané a aktívne svaly v tvári, ktoré sa zúčastňujú na mimických pohyboch. Čiže vytvárajú vrásky, ktoré sa nám môžu, alebo nemusia páčiť.

Aj napriek tomu, že aplikácia botulotoxínu Vám spôsobila nežiadanú deformáciu oblasti tváre, tak stále to neznamená, že by mal byť materiál pichnutý nesprávne.

Ak Vám konkrétny lekár ešte v tejto lokalite materiál nepodával, tak nemohol predpokladať, že Vaše telo bude takto reagovať.