Čo so striami a diastázou po tehotenstvách?

Zodpovedané
11. okt 2018

Dobrý deň,

moje telo nie je zďaleka dokonalé, no jedna vec, na ktorú som pred deťmi bola hrdá, bolo pekné ploché bruško. Rovnako ako u mojej mamy, po pôrodoch sa mi na ňom vytvorili strie a už nie je ani zďaleka také pevné, napriek tomu, že tučná nie som.

Mohlo by ísť o diastázu? Nie som na tieto veci odborník.

Dá sa s pevnosťou, ale aj so zjazvením (ktoré už síce vybledlo, ale stále je samozrejme tam) reálne a efektívne niečo spraviť v rámci plastickej chirurgie?

Čo všetko to obnáša?

Na čo sa mám finančne približne pripraviť?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň.

Možností je viacero. Závisí od stavu kože, ako veľmi je ochabnutá, kde na brušku sa nachádzajú strie atd.. V rámci plastickej chirurgie sa vieme uberať cestou abdominoplastiky, liposukcie, miniabdominoplastiky, laserovou alebo injekčnou metódou korekcie strií a samozrejme aj kombináciou spomenutého.

Finančne je to od stoviek po cca 3000 eur. Osobná konzultácia je najlepšia cesta ku optimálnemu výsledku. Neváhajte pred operáciou absolvovať aj viacero konzulácií u rôznych plastických chirurgov. Urobíte si lepší obraz aké možnosti máte, najmä ak každý z churirugov Vám navrhne odlišný postup.