Dá sa u Vás riešiť diastáza priamych brušných svalov?

Zodpovedané
10. feb 2019

Dobrý deň,

mám diastázu priamych brušných svalov. Momentálne má 3 cm. Od môjho posledného pôrodu ubehlo 5 rokov a ja zvažujem operáciu.

Aké riziká vznikajú, keď odmietnem operáciu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak správne chápem, tak niekto Vám už operáciu navrhol?

Lebo diastáza priameho brušného svalstva nie je život ohrozujúci stav a nie je ani indikácia na operáciu, pokiaľ nemáte iné ťažkosti s tým súvisiace.

Ak sa rozhodnete pre operáciu diastázy, najskôr sa poraďte so svojim "obvodným" lekárom. Následne by som absolvoval konzultáciu u chirurga venujúceho sa laparoskopickej metóde a zároveň aj plastického chirurga, ak je možnosť kombinácie s abdominoplastikou.

V plastickej chirurgii izolované riešenie len diastázy priameho brušného svalstva nie je časté.