Je aplikácia kyseliny hyalurónovej riskantný zákrok?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

včera som bola na aplikácií kyseliny hyalurónovejdo pier 1 ml. Od včera mi začali bolesti hlavy. Až teraz som čítala, že veľmi zriedkavý nežiadúci účinok môže byť mŕtvica. Tak som ostala v šoku. Vôbec som to nevedela a ani na to nikdy nebola upozornená ani pri prvej aplikácií v inom salóne.

V hlave mám jednu cievnu spleť a veľmi sa bojím, či sa mi niečo nemohlo stať. Pri aplikácií som nemala žiadne modriny a opuch bol len minimálny. Predošlá aplikácia bola bez bolesti hlavy, vždy mi to aplikoval lekár.

Ďakujem

Dobrý deň,

každý zdravotnícky zákrok má isté riziká a v niektorých prípadoch môže byť riskantný.
Aplikácia akéhokoľvek materiálu zdravotníckym pracovníkom je podmienená informovaným súhlasom, kde ste informovaná aj o možných, aj ke'd zriedkavých rizikách.

Vždy sa dopredu informujte u svojho lekára. Ak materiál neaplikoval lekár, v tom prípade sa jedná o nelegálne konanie.

Ak máte tažkosti po aplikácii, vždy kontatkujte neodkladne toho lekára/kliniku, kde bol zákrok vykonaný.