Je možné urobiť plastiku brušných svalov i napriek tomu, že mám trombózu venóznych splavov?

Zodpovedané
18. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o plastike.

Je aspoň malá pravdepodobnosť, že mi bude možné urobiť plastiku brušných svalov i napriek tomu, že mám trombózu venóznych splavov?

Mám upchaté 4 cievy v mozgu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je mi úplne jasné, či myslíte len rozostúpenie priamych brušných svalov/diastázu, alebo operáciu abdominoplastiku/odstránenie previsu kože brucha.

Pri abdominoplastike vzniká veľká ranová plocha a riziko krvácania je veľké.
Pri Vašej liečbe zrejme užívate dlhodobo lieky na "riedenie krvi", čo môže byť problém.

Odporučil by som Vás zrejme na štátnu nemocnicu, kde majú non-stop dostupnú intenzívnu starostlivosť pre rizikových pacientov. Krvácanie pri abdominoplastike pri liečbe trombózy môže byť masívne.

Opýtajte sa na riziká vo Vašom konkrétnom prípade, ktorý detailne nepoznám ani nie som v tom smere špecialista, svojho lekára, neurológa prípadne anesteziológa vo vašom okolí.

Operácia len diastázy bez odstránenia previsu kože na bruchu je v kompetencii chirurgov a zvyčajne sa robí laparoskopicky. Záleží na zvyklostiach a stave diastázy.