Kde na Slovensku odstránia tetovanie inak ako laserom?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom odstránenia tetovania.

Kde na Slovensku odstránia tetovanie inak ako laserom?

Po laseri som mala veľmi ťažkú reakciu. Mala som záchvat, niečo ako panický atak. A tiež sa mi spravili akné.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odstránenie tetovania je možné len laserom, alebo chirurgicky "vyrezať". To ale nie je možné vždy, a to kvôli lokalite a veľkosti tetovania.

Ak ste mali panický atak, je pravdepodobné, že pri chirurgickom zákroku by to bolo minimálne rovnaké.

V prípadoch psychickej reakcie sa dá zákrok absolvovať po vhodnej medikamentóznej príprave- utlmení, alebo aj v celkovej anestézii. Samozrejme to znamená aj vyššiu cenu zákroku.

Čo sa týka vzniku akné, neviem sa vyjadriť (vzniklo na tvári alebo v mieste tetovania?)