Mám za sebou 3 sekcie. Je možné odstrániť ovisnuté spodné brucho?

Zodpovedané
10. apr 2024

Dobrý deň,

mám 44 rokov, som po 3 cisárskych rezoch. Od januára som upravila stravu, cítim sa lepšie, schudla som zatiaľ 5 kg. Moja váha je 75 kg pri výške 165 cm.

Chudnem vo všetkých partiách, ale to spodné brucho je ovisnuté, visí mi dosť nízko. Snažím sa aj cvičiť. Mám však obavu, či sa to bruško upraví.

Bolo by podľa Vás riešením chirurgické odstránenie toho previsu?

Nebolo by to riziko, keď mám 3 sekcie za sebou?

Posledná je 3 roky.

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne bude u Vás potrebná abdominopastika. Je vhodná v prípade ovisnutej kože. Nemali by ste mať veľa tuku a skoro žiadnu vnútrobrušnú obezitu.

Pokračujte v zmene životosprávy dlhodobo udržateľným spôsobom. Keď budete mať aspoň 3 mesiace finálnu a stabilnú formu postavy, dohodnite sa na osobnej konzultácii aj u viacerých chirurgov.

Operácia má krajšie jazvy, lepší výsledok a menej komplikácií, ak sa odstraňuje už len previs bez nadmerného množstva tuku. Čím väčší previs, tým nižšie bude schovaná výsledná jazva.