Mohla mi kyselina hyalurónová do pier nezabrať?

Zodpovedané
9. sep 2022

Dobrý deň,

od marca mám 3x pichnutú kyselinu hyalurónovú do pery po 1 ml a nevidím nejaký wau efekt. Bola som u dvoch rôznych doktorov. Keď boli pery opuchnuté, tak to bolo dobré. Ale po dvoch týždňoch zase nič.

Mohla mi kyselina hyalurónová do pier nezabrať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak by som to sám nevidel, povedal by som, že je to nepravdepodobné. Ale zažil som ženu, ktorej naozaj po par týždňoch efekt takmer nebolo vidieť.

Netvrdím, že je to aj Váš prípad, ale môže sa jednať o anomáliu hyperaktívneho vstrebávania kyseliny hyalurónovej.

Riešenie by bolo použiť napríklad vysokosieťovanú verziu. Bohužiaľ, tak prídete o prirodzený efekt pohyblivého materiálu, čo je dôležité pri perách. Hrozí tiež vyššie riziko "hrčkovatenia".

Druhá možnosť, použitie materiálu na báze hydroxyapatitu alebo kyseliny poly-L-mliečnej. Má odobný princíp efektu ako pri kyseline hyalurónovej, ale nerozpadávajú sa vplyvom rovnakého mechanizmu. Vďaka tomu sú trošku nebezpečnejšie pri riešení komplikácií.
Nezaberá na nich hyáza - enzým na rozpustenie kyseliny hyalurónovej.