Môže botox v okolí očí a čela zhoršiť stav degenerovanej sietnice oka?

Zodpovedané
23. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom aplikácie botoxu v oblasti čela a okolia očí.

Môže botox v okolí očí a čela zhoršiť stav degenerovanej sietnice oka?

Akú druhú najefektívnejšiu metódu by ste odporučili na ošetrenie a zmiernenie tvorby vrások?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemám vedomosť, že by botulotoxín mal vplyv na degeneráciu sietnice. Ale ja nie som špecialista oftalmológ. Bude potrebné sa opýtať skôr týmto smerom.

Hlbšie vrásky vieme čiastočne esteticky zlepšiť aj výplňami, alebo operačne vo vhodných oblastiach okolo očí alebo líc a krku.